20 grudnia 2010

Promocje! :)

Witam :)

Serdecznie zapraszam wszystkie maturzystki na zapisy studniówkowe, trwa promocja 15% rabatu przy wcześniejszym zapisie. Szczegóły u mnie ;)

Zapraszam także na stylizację Sylwestrową, 2 wolne terminy! 27. i 28.! Promocje na zdobienie (nie obejmuje zwykłego frencha).

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU! DUŻO UDANYCH PREZENTÓW, UŚMIECHÓW BEZ BÓLU BRZUCHA PO ŚWIĄTECZNYM JEDZONKU ;) I SZAMPAŃSKIEJ SYLWESTROWEJ ZABAWY! :)Po Nowym Roku powinny się pojawić nowe zdjęcia jak tylko będzie czas.
Pozdrawiam i do usłyszenia "za rok" ;)

7 grudnia 2010

Choroby paznokci.

Na podstawie materiałów ze szkolenia.


     Choroby płytki paznokciowej dzielimy na zmiany pierwotne i wtórne.
Zmiany pierwotne płytki paznokciowej stanowią problem kosmetyczny i często są trudne do wyleczenia.

Bielactwo paznokci- charakterystyczne są kropkowe, linijne odbarwienia widoczne na płytce. Częściej u osób młodych z tendencją do zanikania z wiekiem.

Bruzdowanie paznokci- wyróżniamy bruzdowanie podłużne i poprzeczne. Silnie zaznaczone bruzdy podłużne mogą świadczyć o zaburzeniu krążenia, chorobach reumatoidalnych i przebiegu liszaja płaskiego. Bruzdowanie poprzeczne świadczyć może o zaburzeniach w obrębie macierzy w wyniku złego wycinania skórek, po ciężkich chorobach skóry i chorobach ogólnoustrojowych.

Łamliwość paznokci- objawia się pękaniem paznokci wzdłuż bruzd podłużnych, wyszczerbieniem wolnego brzegu paznokcia; związana z zaburzeniami troficznymi, przez kontakt ze związkami chemicznymi (benzyny, zasady, żywice).

Oddzielanie się płytki paznokciowej – onycholiza, rozpoczyna się od wolnego brzegu paznokcia. Przyczyną może być zapalenie grzybicze oraz urazy mechaniczne.

Przerost płytki – znaczne zgrubienie płytki paznokciowej, może być ona wygięta w swoim brzegu wolnym, często przypomina szpon. Powodowane często urazami mechanicznymi.

Zaklęśnięcie płytki paznokciowej – talerzykowate wgłębienie, przyczyna to najczęściej: niedokrwistość, niedobór żelaza, dziedziczenie zmian.

Zmiany zabarwienia płytki – związane są ze stykaniem się z substancjami chemicznymi, zażywaniem leków, środkami do ozdoby paznokci.

     Zmiany wtórne płytki paznokciowej – w momencie ich zauważenia należy bezwzględnie skontaktować się z lekarzem!

Drożdżyca – zmiany zaczynają się w obrębie wału paznokciowego, staje się on zaczerwieniony, bolesny, może wydobywać się treść ropna, następnie płytka paznokcia staje się szara, krucha i łamliwa.

Grzybica – zmiany zaczynają się od wolnego brzegu paznokcia, postępując w głąb. Płytka robi się szarawa, brunatna, zielonkawa, łamliwa, krucha, dochodzi do gromadzenia się mas rogowych pod płytką paznokciową. Wywołują ją grzyby lubiące ciepło i wilgoć.

Łuszczyca – nie jest zaraźliwa, płytka paznokcia jest matowa, krucha i zgrubiała. Charakterystyczne są punktowe wgłębienia stąd nazwa „paznokieć naparstkowy”.

Zanokcica – to ostre zapalenie tkanek około paznokciowych powstające na skutek kontaktu z zanieczyszczonymi przedmiotami. Wał paznokciowy jest pogrubiony, zaczerwieniony, tworzy nawis nad płytką, po przyciśnięciu może wydobywać się treść ropna.

Liszaj płaski – bardzo mocno zaznaczone bruzdy podłużne. Nie leczony powoduje zanik płytki paznokciowej.


3 grudnia 2010

Odnowa paznokci 5 tygodniowych ;)

Tak proszę Państwa wygląda "piękny" ponad 5 tygodniowy odrost ;)Paznokcie używane hardcorowo, jeden nie podołał hehe.
Paznokcie te znajdziecie TUTAJ.

A teraz zdjęcie po odnowie, zielone kwiatki na życzenie :)
Niestety z powodu braku frezarki łożysko nie zostało skrócone, ale po Nowym Roku takie urządzenie już mieć będę, co znacznie poprawi jakość i skróci czas usługi, będzie można także przyjść na profesionalne ściągnięcie paznokci w cenie z manicure (szczegóły w cenniku). Serdecznie zapraszam!  

( Przy okazji chciałam pozdrowić konkurencję, która anonimowo spamuje mojego bloga obraźliwymi komentarzami, nie czyta ze zrozumieniem i próbuje mi nabruździć... Ściska co? :) )